Okul-Cami Buluşması

28 Mart 2018 Çarşamba

İmam hatip öğrencilerinin derslerde edindikleri meslek dersi bilgilerini uygulamaya geçirmeleri amacıyla başlatılan okul-cami buluşmaları sürüyor. Elazığ’da da bu çerçevede bir etkinlik gerçekleştirildi. 

Sezgin Aydemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri bu kez camide buluştu

İlahiler söylediler. Mevlidi şerif dinlediler. Elazığ’daki Sezgin Aydemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri topluca camiye gitti. İl müftülüğü ve il milli eğitim müdürlüğü'nün "okul-cami buluşması" projesi çerçevesinde, bir nevi uygulama alanında eğitim gördüler.

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın da katıldığı etkinlik, Muhammed Kutlu Bingöl camii'nde gerçekleştirildi;

"Amacımız gençliğimizi okullarımızla birlikte camilerimizde uygulamalı derslerde biraraya getirmek. Okul ile camiyi öğretmek ile kısacası hayatın önemli ilke alanı olan hem dini yönden hem ilmi yönden öğrencilerimizi biraraya getirip aynı zamanda onların hem maddi hem manevi eğitimlerini sağlamaktır."

Türkiye’de son dönemde eğitim kurumları ile uygulama alanlarının işbirliği imkanları daha da artırıldı.  Bu anlamda, imam hatip öğrencileri de özellikle camilerde bu tür etkinliklere katılarak, bilgi ve gözlemlerini artırıyor. Pratik yapma imkanı buluyor. 

Öğrencilerin cami buluşması duayla son buldu.