Şehit Yakınları Suriye Sınırında

27 Şubat 2018 Salı

Vatan için, biricik evlatlarını, kardeşlerini şehit veren aileler de, mehmetçiğe destek için sınıra koştu. Yörük teyze lakaplı döndü deveci, şehitler Ömer Halisdemir ve Eren Bülbül'ün yakınlarının da aralarında olduğu bir grup şehit ailesi, Hatay'ın sınır ilçesi Hassa'daydı. O isimler arasında, terörle mücadele operasyonunda evladını şehit veren ve oğlunun cenaze namazını bizzat kendisi kıldıran İmam Hatip İbrahim Taşdemir de vardı.

Hatay’ın sınır ilçesi Hassa’ya giderek Mehmetçiğe moral verdiler, dua ettiler
 
Kahramanların yakınları kahramanlara desteğe gitti. En sevdiklerini vatan için kalbine gömen şehit yakınları, Hatay’ın sınır ilçesi Hassa’daydı. 15 temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir, cenaze namazı İmam Hatip olan babası tarafından kılınan şehit polis Ahmet Alp Taşdemir, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz ve 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül'ün yakınları, Mehmetçiğe destek ziyareti yaptı. 

Önce, harekatta görevli askerler için kurban kestiği görüntülerle sembolleşen "Yörük Teyze" lakaplı Döndü Deveci'yi ziyaret ettiler. Yörük teyze şehit yakınlarını görünce çok duygulandı. Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in elini öptü.

Bu kez şehit ailelerinin ziyareti için kesildi kurbanlar. Yörük teyze, ağabeyinin üniformasını giyen Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir alnına sürdü bu kez kurban kanını… Soner Halisdemir, Afrin harekatına katılan Mehmetçiğe tüm şehit ailelerinin selamlarını getirdiklerini söyledi.. 

4 kasım 2017’de Diyarbakır’da PKK’nın hücre evine yapılan operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir’in, evladının cenaze namazını kıldırarak belki de en zor görevi yerine getirmişti, İzmir İsabey Camisi İmam Hatibi İbrahim Taşdemir. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da kendisini ziyaret ederek taziyelerine iletmişti.

Metanetiyle büyük takdir toplayan İmam Hatip İbrahim Taşdemir,  şehadet makamına gönderme yaparak “cennet kokusu olmak için sınır hattına, buraya geldim” dedi. Oğlunun şehit haberini aldığında da vatanseverliğiyle örnek olmuştu.