Sevgiyle Büyütüyor Kenti Süslüyorlar

2 Ocak 2018 Salı
Sevgiyle Büyütüyor Kenti Süslüyorlar

“Sevgiyle büyüttükleri çiçekler" kenti süslüyor. Manisa’da zihinsel engelli çocukların el becerilerini geliştirebilmesi ve tedavilerine katkı sunmak amacıyla açılan serada, öğrenciler günlerini çiçeklerle uğraşarak geçiriyor. Sonra da o çiçekler, parkları güzelleştirdiği gibi engelli çocuklara cep harçlığı da oluyor.

Sevgiyle büyütüyor, kenti süslüyorlar

Onlar günlerini birbirinden güzel çiçeklerle ilgilenerek geçiriyorlar. Bu uğraş, hem hastalıklarına terapi oluyor, hem de onlar için gelire dönüşüyor.

Zihinsel engelli çocuklar çiçeklerle hem tedavi oluyor hem de gelir elde ediyorlar

Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin Bahçesi. Zihinsel engelli çocukların el becerisi kazanabilmesi amacıyla kuruldu bu sera. Adını "sevgiyle yeşeren emekler" koydular. Bu serada zihin engelli çocuklar çiçeklerin dikiminden bakımına, sulanmasından sökümüne kadar her türlü işlemini kendileri yapıyor.

Yaptıkça ürettikçe hem kazanıyorlar hm de onlar aslında bir nevi tedavi etmiş oluyoruz bir işe yaradıklarını birşeyler üretebildiklerini gören çocukların tedavi süreci daha hızlı ilerliyor.Toprakla buluşmak onları çok mutlu ediyor, büyüttükleri güzelliklerse kenti süslüyor. Çocuklarımızın ektiği çicekleri alıp Yunus Emre sınırları içerisindeki park ve bahçelerimize dikiyoruz, 24 bin çiçeği bu sene almışız. Çocuklarımız aynı zamanda da bu işten para kazanıyorlar harçlıklarını çıkarıyorlar ailelerine destek oluyorlar.