Siyer-i Nebi Yarışması

1 Mart 2018 Perşembe

Ankara’da öğrencilerin Siyer-i Nebi yarışması heyecanı vardı dün. İl genelinde finale  kalan okullar yarıştı; Çankaya Faik Güngör Anadolu İmam Hatip Lisesi, birinci oldu. Büyük sevinç yaşayan şampiyon öğrencilerin mutluluğu ikiye katlandı. Çünkü, umre ziyareti de kazandılar.

Peygamber efendimizin örnek şahsiyetini ve insanlığa öğrettiği değerleri daha iyi anlamak ve yaşamak içi her yıl liseler arası Siyer-i Nebi yarışmaları düzenleniyor. Ankara Çankaya Müftülüğü ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde bu yıl 5.’si düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasında, final öncesinde 50 den fazla okuldan 153 öğrenci ön eleme sınavlarına girdi. Ön elemeleri geçen 9 okul final heyecanı yaşadı. 

Ankara finalinde Çankaya Faik Güngör Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci oldu

Finale kalan okullara peygamber efendimizin hayatı, hadisler, islam tarihi olmak üzere çeşitli alanlardan 15 soru yöneltildi. 13 doğru cevap veren Çankaya Faik Güngör Anadolu İmam Hatip Lisesi birinciliği elde ederek mutlu sona ulaştı. Birinciliği elde eden öğrenciler umreyle ödüllendirilirken, kutsal yolculuğa çıkacak olmanın heyecanını şimdiden yaşamaya başladılar.

Siyer-i Nebi yarışmasında Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi 2. Gölbaşı Anadolu Lisesi de 3.Oldu. Dereceye giren öğrencilere bilgisayar ve altın hediye edildi.