Şehitlerimizi Unutmuyoruz

28 Şubat 2018 Çarşamba

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatında şehit olan kahramanların aileleri acıyı ve gururu birarada yaşarken, Türkiye, şehitlerimizin mirasına sahip çıkıyor, vasiyetlerini bir bir yerine getiriyor. Afrin’de şehit olan Astsubay Ömer Bilal Akpınar’ın bir dileği vardı, vasiyet geciktirilmedi. Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Sözleşmeli Er Nurullah Seçen’in ailesi ise onun mesleğine ve vatanına olan aşkını bakın nasıl anlatıyor; "içim yanıyor ama gururluyum da ben şehit babasıyım."

Şehit Sözleşmeli Er Nurullah Seçen’in babası hem acılı, hem de gururlu

Evlat acısını da şehadet gururunu da yüreğinin en derinlerinde yaşıyor, afrin şehitlerinden tankçı Sözleşmeli Er Nurullah Seçen'in babası Sedat Seçen; "Bayrak sağolsun. İsteseler ben de giderim hiç tereddütsüz giderim."

Nurullah Seçen Zeytin Dalı Harekatı sırasında teröristlerce atılan roketin tanka isabet etmesi sonucu şehadet şerbeti içmişti. 22 yaşında hayata veda eden şehidin Konya’daki acılı babası bir taraftan taziye ziyaretlerini kabul ediyor, diğer taraftan da evladının yokluğuna alışmaya çalışıyor. Bu süreçte metaneti ve dik duruşundan asla taviz vermiyor baba seçen. Daha önce El Bab’daki operasyonlarda da görev alan oğlunun mesleğine ve vatanına olan aşkını  anlatıyor.

Afrin şehidi Astsb. Ömer Bilal Akpınar’ın Annesine Ev Verildi

Afrin şehitlerinden Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar da ardında bıraktığı vasiyetiyle tüm Türkiye’yi üzmüştü. Şehit asker duygu dolu ifadelerle ailesine veda etmiş, annesine istediği evin alınmasını yazmıştı. İşte şehidin o vasiyeti Safranbolu Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından yerine getirildi. Şehidin annesine istediği ev alındı.

"O mektup hepimizi etkiledi. O ifadeler o vasiyet ve orada ailesine bir evden bahsediyor o sadece bizi değil bütün türkiyeyi etkiledi. Biz ailenin yanındayız aile artık bize şehidimizin emaneti bütün vatan evlatlarına emaneti biz de Allah'ın izniyle bu işlemi tamamladık ve geçtiğimiz hafta evi aileye teslim ettik. Tapuda da işlem tamamlandı." Oğlunu toprağa  verdikten sonra, tıpkı evladı gibi kahramanca bir duruş sergilemişti annesi Ülkü Akpınar… Tuttu kendini, ağlamadı. “Kafirler sevinmesin” dedi. Şehit Akpınar'ın, 15 temmuz darbe girişiminin sembol ismi şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adına açılan yetimhaneye bağışta bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Şehit Akpınar’ın yardımseverliği

Şehadetinden önce arkadaşına cep telefonundan attığı mesajda "Babamlara söyleyin devletin bağladığı aylığın yüzde 10'unu Zehra teyzenin oraya versinler." diyerek Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneğine aylık otomatik bağış yapılmasını istemişti, kahraman şehidimiz. Tüm Türkiye’nin yanısıra Safranbolulu minikler de unutmadı onu. Adına fidan diktiler…