Suriyeli Sığınmacıların Kış Hazırlığı

19 Kasım 2015 Perşembe

Ülkelerinde çıkan iç savaşın ardından Suriyeli mülteciler bir kışı daha ülkelerinden ayrı geçirecekler. Türkiye’deki Suriyelilerin kaldığı çadırkentlerde kış hazırlıkları başladı. Afad, Suriyeli misafirlere kışlık mont, battaniye ve ısıtıcı hediye ediyor, eskiyen çadırlar yenileniyor...

Çadırlar Yenileniyor, Kışlık Mont, Battaniye ve Radyatör Isıtıcılar Hediye Ediliyor

Sıcacık montları giydiler, Afad’ın desteğiyle kışa hazırlandılar. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan mülteciler ülkelerinden ayrı 4’üncü kışa giriyor. Suriyeli sığınmacıların zorlu kış şartlarını sorunsuz atlatabilmeleri için Afad, Kahramanmaraş'ta radyatör ısıtıcı dağıttı. 18 bin kişinin barındığı çadırkentte, ihtiyacı olan ailelere battaniye, çocuklara da kışlık mont hediye edildi.

Benzer hazırlıklar Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde de yapılıyor… Suriyeli misafirler havaların soğumasıyla birlikte eskiyen çadırları onararak kış şartlarına uygun hale getiriyor.

Afad’ın 3 yıl önce kurduğu ve 20 bin kişinin barındığı çadırkentteki yıpranan 2 bin 800 çadır da yenilendi. Kışı daha rahat geçirebilmeleri için Suriyeli sığınmacılara battaniye, yatak ve elektrik sobaları dağıtıldı.