TBMM Başkanı İsmail Kahraman Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a İade-i Ziyarette Bulundu

11 Temmuz 2019 Perşembe
TBMM Başkanı İsmail Kahraman Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a İade-i Ziyarette Bulundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a iade-i ziyarette bulundu.

Başkan Erbaş’ın göreve yeni başlamasının ardından gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinin ardından TBMM Başkanı Kahraman, Başkan Erbaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini yineledi.

Diyanet İşleri Başkanlığının İslam dünyası için gözbebeği bir kurum olduğunu kaydeden TBMM Başkanı Kahraman, “Diyanet İşleri Başkanlığı, köklü bir geçmişi olan bir kurumumuzdur. İslam dünyasının ve insanlığın huzuru için gayret edeceğiniz muhakkak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da örnek çalışmalarınız olacağına inanıyorum. Aynı şekilde Türkiye Diyanet Vakfı, her kıtaya koşarak büyük hizmetler veriyor. İslam dünyası Türkiye’nin önderliğini bekliyor. Tekrar yeni göreviniz hayırlı olsun. Allah muvaffak kılsın” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşriflerinden dolayı TBMM Başkanı Kahraman’a teşekkür etti.

Diyanet olarak toplumu din konusunda aydınlatma sorumluluğunu yerine getireceklerini ifade eden Başkan Erbaş, İslam dinini doğru ve sahih bir şekilde anlatma konusunda üzerlerine düşen her türlü vazifeyi yerine getireceklerini kaydetti.

Din eğitimi faaliyetlerinde Diyanet’in çalışmalarından söz eden Başkan Erbaş, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimize, İslam alemine ve insanlığa hizmet edeceklerinin altını çizdi.

Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının hizmetleri hakkında TBMM Başkanı Kahraman’a bilgi verdi.

Başkan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Selim Argun ve Osman Tıraşçı’nın eşlik ettiği görüşmede, Başkan Erbaş, TBMM Başkanı Kahraman’a Hz. Osman Mushafının tıpkı basımını hediye ederken Kahraman da Başkan Erbaş’a Sultan Abdülhamit’in kurduğu fabrikada üretilen el yapımı porselen ibrik hediye etti.