TDV Gönüllüleri 84 Ülkede

24 Mayıs 2018 Perşembe

Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllüleri, bu Ramazanda da dünyanın dört bir yanına, gönül coğrafyamıza dağıldı, yardım seferberliğini sürdürüyor. O adreslerden biri Etiyopya, diğeri de Makedonya’ydı. Türk hayırseverlerin vakfa yaptığı bağışlar bakın nerelerde, nasıl ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Etiyopya ve Makedonya’da da Ramazan Yardımlarını Sürdürüyor

Türkiye Diyanet Vakfının “Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası, Etiyopya'nın Afar eyaletinde 2500 aileye ulaştı. 

Mekkeli müşriklerin zulmünden kurtulmak için hicret eden müslümanların ilk hicret durağı Habeşistan, yani bugünki adıyla Etiyopya, kuraklık ve susuzlukla mücadele ediyor. Gönül coğrafyamızın bu bölgesindeki kardeşlerimiz için, şimdi de kol kanat olma sırası bizde diyen Türkiye Diyanet Vakfı aslında bu ülkede 10 yıldır yardım faaliyetleri yürütüyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda DİB ve TDV işbirliği ile dünyanın 90 ülkesinde müslümanlarla birlikte iftar soframızı paylaşmak için dünyanın dört bir köşesine dağıldık. Bu ülkelerden biride bizim sürekli saygı duyduğumuz minnet duyduğumuz Etiyopya.Türkiye Diyanet Vakfı Türk hayırseverlerin desteğiyle sadece Etiyopya’da 59 ton gıda maddesini ramazan boyunca 12 bin aileye dağıtmayı planlıyor.

Türkiye diyanet vakfı, makedonya’da türkiye’nin üsküp büyükelçiliği din hizmetleri müşavirliği iş birliğiyle ihtiyaç sahibi ailelere, erzak alımında kullanmaları için 1000 denarlık yardım çekleri dağıttı. Değerindeki yardım çekleri verildi.

Doğu makedonya’daki köylerde ise gıda paketleri dağıtılıyor. TDV Karadağ'da ihtiyaç sahibi 500 aileye ramazan ayı dolayısıyla 25’er avroluk gıda yardım çekleri dağıttı.