TDV'den Suriyeli Çocuklara Yardımeli

2 Ocak 2018 Salı

İslam coğrafyası ve dünyanın pek çok noktasında mazlumlara milletimizin yardım elini ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye'de savaş ve şiddetin en büyük mağduru çocukları da yalnız bırakmıyor. TDV Azez kentinde savaş mağduru engelli çocuklar için rehabilitasyon merkezi açtı.

TDV Savaş Mağduru Engelli Çocuklara Rehebilitasyon Merkezinde Hizmet Veriyor

Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye’de çatışmaların başladığı 2011 yılından buyana bölgede ayni ve nakdi yardımlarla suriyelilerin yanında olurken, son 2 yıldır Suriye’nin kuzeyinde hayatı normale döndürecek projeleri de sürdürüyor. "Farkındayım Yanıbaşındayım" projesiyle eğitimi yarıda kalmış suriyeli mülteci çocuklar konusunda önemli çalışmalar yapan vakıf, Azez kentinde savaş mağduru engelli çocuklar için tomurcuklar rehabilitasyon merkezi’ni açtı.

Vakfın desteğiyle tam kapasite hizmet vermeye başlayan tomurcuklar rehabilitasyon merkezi, 2 bin civarında engelli çocuğun bulunduğu tahmin edilen Azez'de 160 çocuğa hizmet veriyor. Merkezde, fizik tedavi, işitme engelliler ve psikolojik destek olmak üzere üç bölüm bulunuyor. 

Türkiye Diyanet Vakfı, ulaştırılan bağışlarla bölgedeki insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra eğitim faaliyetlerini destekleme amaçlı okul inşaatları, başarılı öğrencilerin desteklenmesi projeleriyle de suriye halkının geleceğine yönelik çalışmalarına devam ediyor.