Terör Örgütü Pkk Kutsallarımızı Hedefliyor

24 Mayıs 2016 Salı

Güneydoğu’daki kentler, ilçe merkezleri tek tek bölücü terör örgütü mensuplarından arındırılırken teröristlerin harabeye çevirdikleri ibadethaneler, hiçbir kutsalı tanımadıkalrını da gözler önüne seriyor. Teröristler Şırnak’ta bulunan Geylani Camii’ni tahrip edip, Kuranı Kerimleri parçaladılar. Dağılan Kuran sayfalarını bölgede görev yapan askerler büyük bir özenle topladı.

Teröristler parçaladı, askerler Kur’an-ı Kerim sayfalarını tek tek topladı. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü bölgedeki operasyonlar devam ederken teröristlerden arındırılan bölgedeki Geylani Camii’nin içler acısı durum basın mensupları tarafından kaydedildi.

Teröristler önce cami önüne el yapımı patlayıcı yerleştirerek bir ay boyunca güvenlik görevlilerini buraya yaklaştırmadı, sonra da camiyi tarumar edip terkettiler. Duvarları yıkıldı. Cemaatin namaz kıldığı saflar enkaz parçalarıyla doldu. Cami kullanılamaz hale geldi.

Teröristler yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’leri parça parça etti. Allah kelamının bulunduğu sayfalar bir bir parçalanarak yerlere saçıldı. Bölgede görev yapan güvenlik görevlileri her bir Kur'an sayfasını büyük bir özenle yerden topladı. Öperek yüksek yerlere koydu.

Kullanılamaz hale getirilen camideki diğer dini semboller de büyük zarar gördü. Bölgedeki operasyonlarsa sürüyor.

 

Üst: terör örgütü pkk kutsallarımızı hedefliyor

Alt:teröristlerin parçaladığı kur’an-ı kerim sayfalarını askerler özenle topladı