Şanlıurfa'da yaşayan antika meraklısı terzi Latif Genç, yaklaşık 37 yılda oluşturduğu eski radyo koleksiyonunu dükkanında sergiliyor. İlk radyosunu 37 yıl önce pazarda açık artırma usulüyle alan koleksiyonerin, çeşitli dönemlere ait 200'ü aşkın antika radyosu var. 

37 yıldır topladığı 200’den fazla eski radyoyu dükkanında sergiliyor

37 yıl önce merakla başladı ve 200’den fazla antika radyo biriktirdi. Şanlıurfa'da yaşayan Latif Genç aslında bir terzi ama tarihi şeylere de ilgi duyuyor. Bu ilgisi onu zamanla bir radyo koleksiyoncusu yapmış.

1980 yılında aldığı eski bir gaz lambasıyla başlamış antika biriktirmeye… İlk radyosunu da o dönemde bir pazarda açık artırma ile almış. O gün bugündür eski döneme ait radyoları topluyor… Yıllar içinde 200’ü aşkın radyoluk koleksiyonun sahibi olan Genç, radyolarını meraklıları için dükkanında da sergiliyor. Ancak tabii mekan el verdiği ölçüde. Hepsini koyamıyor ama görüntüye bakılırsa, bu terzi dükkanında kumaştan çok antika radyolar var. 

Kendine yer tahsis edildiği takdirde antikalarını sergilemek istediğini belirten, Latif bey radyoların tamir ve bakımlarını da kendi yapıyor.