Tüm Engellerini Aşıp Kur’an’a Sarıldılar

19 Ocak 2016 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı, işitme engelli vatandaşaların da din eğitimi faaliyetlerinden yararlanması için hizmet çeşitliliğini artırdı. Sincan Hüda Kız Kur’an Kursunda Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek isteyen işitme engelli 40 kursiyer eğitim alıyor. Ayrıca kursiyerlerden 18 kişinin bu yıl umreye gidebilmesi için bir yardım kampanyası başlatıldı. İşitme engelli kursiyerler hayır sahiplerinden gelecek yardımlar doğrultusunda kutsal topraklara gitmeye hazırlanıyor.

İşitme Engelli Kursiyerlere İşaret Diliyle Dini Eğitim Veriliyor

Hayata engelli olarak gözlerini açtılar ama tüm engelleri hiçe sayarak yüce kitabımız kur’an-ı kerim’i öğrenmeye çalışıyorlar. Ankara Sincan Müfütlüğü ve İşitme Engelliler İslam Derneği öncülüğünde hayata geçirilen proje kapsamında Hüda Kız Kur’an Kursunda işaret diliyle 40 kadın kursiyere Kur’an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

Kursiyerler tüm engellerine rağmen azimleri ve Kur’an’a olan aşkları sayesinde yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumayı kısa sürede öğrendi. Öte yandan 18 işitme engelli kursiyer bu yıl umreye gitmeye hazırlanıyor. Umreye gidebilmek için hayırseverlerin yardımlarını bekleyen işitme engelli kursiyerler kutsal toprakları görmek için dua ediyor.

İşitme Engelliler İslam Derneği Başkanı Muhammed İkbal yıldızda kurslara ilginin büyük olduğunu belirterek Diyanet İşleri Başkanlığının bu hizmetinden tüm işitme engelli vatandaşların yararlanabileceğini söyledi.