Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe’de İyilik Sofrası Kurdu

29 Mayıs 2019 Çarşamba

Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe’de iyilik sofrası kurdu…

Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Camiinin avlusunda iyilik sofrası kurdu. Her yıl gelenekselleşen programda binlerce kişi birlikte iftar yaptı.

TDV Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Türkiye Diyanet Vakfının 20 yıldır iftar çadırı faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek, 5 yıldır da "İyilik Sofrası" olarak hizmet verildiğini söyledi.

Hayırsever vatandaşların zekât, fitre ve sadakalarının Diyanet Vakfı eliyle Türkiye ve Dünya’da ihtiyaç sahiplerine güvenle ulaştırıldığını belirten Polat, 98 ülkenin 323 bölgesinde hem gıda kolisi dağıtımı yaptıklarını hem de iyilik sofraları kurarak oradaki insanlarla ramazan coşkusunu birlikte yaşadıklarını ifade etti.

Kocatepe’de kurulan sofrada binlerce kişinin iftar yaptığını söyleyen Polat, "Biz millet olarak ramazanı bir bütün olarak coşku içinde yaşıyoruz. Kim olduğuna, nereden geldiğine, hâline bakmaksızın herkese bu sofralarda iftar ikram ediyoruz. Kapılarımız herkese açık. Herkes geliyor, bu iftar sevincini bizimle birlikte paylaşmak üzere nasibini alıyor." dedi.