Yaz Kur’an Kursları Başlıyor

20 Haziran 2018 Çarşamba

“Camide çocuk sesi, vatanımın neşesi” sloganıyla çıkıldı yola. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her yıl 3 milyon çocuğa eğitim verdiği yaz Kur'an Kursları başlıyor. Öğrenciler camilerde, hem dinimizin gereklerini öğrenecek, hem de tatil havasını bozmadan keyifli saatler geçirecek. Bu özel buluşma 25 haziran pazartesi günü başlayacak.

Çocuklar “Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi” sloganıyla camilere koşacak

Allah sevgisi ve peygamber sevgisi, vatan ve millet sevgisiyle birlikte verilecek. Minikler bu yaz Kur’an kurslarında eğitim dolu, sevgi dolu, eğlence dolu bir tatil geçirecek. Diyanet İşleri Başkanlığı yaz Kur'an kursları için tüm hazırlıklarını tamamladı. 110 binden fazla din görevlisi heyecanla öğrencileri camilerde ağırlamayı ve onları yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimle buluşturmayı bekliyor. 

Yaz Kur'an kurslarında öğrenciler, Kur'an-ı Kerim ile peygamber efendimizin hayatını, yüce dinimiz İslam'ın gereklerini ve ahlaki değerleri öğrenecek. Bu eğitim seferberliğine bu yıl ilk kez din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmenleri ile imam hatip lisesi öğretmenleri de dahil olacak. Vatan ve millet sevgisi, birlik ve beraberlik duygularının çocuklara aşılanacağı yaz Kur'an kurslarının açılışını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yapacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç; eğitimleri verecek din görevlilerine tavsiyelerde bulundu; "Bütün cami görevlilerimizi imam hatipli kardeşlerimizi müezzin kayyum kardeşlerimizi Kur'an kursu öğreticilerimizi yılda 2 ay büyük fedakarlıklar göstererek inşallah sevgiyle muhabbetle bağırlarına basıp bu çocuklarımızı misafir etmelerini bu yavrularımızla ilgilenmelerini arzu ediyoruz."