Yaz Kur’an Kursu Kapanışına Özel Etkinlik

26 Temmuz 2019 Cuma

Yaz Kur’an Kursu Kapanışına Özel Etkinlik…

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur’an kurslarında sona gelindi.  Kursların kapanışına sayılı günler Büyük Çamlıca Camiinde çocuklar için etkinlikler düzenlendi.

Yaz Kur’an kurslarına katılan çocuklar Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenmenin yanında birçok etkinlikte bulundu. Yaz Kur’an kursuna özel Büyük Çamlıca Camiinde düzenlenen etkinliğe yaklaşık 5 bin öğrenci katıldı.

Yaz Kur’an kurslarının tamamlanmasına kısa bir süre kala Büyük Çamlıca Camiinde kapanışa özel etkinlik düzenlendi. Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlikte veliler çocuklarını yalnız bırakmadı.

Coşku ve heyecanın bir arada olduğu etkinlikte öğrenciler kendileri için hazırlanan oyun parkurunda doyasıya eğlendiler. Programın ardından öğrenciler tarafından cami avlusunda dev bir Türk bayrağı açıldı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Üsküdar İlçe Müftüsü Ali Çakmak, “Bugün bizim bayramımız. Caminin esas sahibi olan bu gençlerin şu bayrağın gölgesinde, ezanın altında onları burada ağırlamaktan son derece memnunuz, mutluyuz, huzurluyuz.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 17 Haziran’da ülke genelinde başlatılan yaz Kur’an kursları iki dönem halinde yapılıyor. Kur’an kursları 9 Ağustos Cuma günü sona erecek.

 

Haber: Özkan Tokmakoğlu