Zilha Teyze’den Sıcak Mesajlar

2 Nisan 2019 Salı

''Dünyanın dört bir yanına yardım eden Türkiye, dünyanın gönlü en zengin ülkesidir'' 

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından iyilik ödülü'ne layık görülen Bosna Hersekli Zilha Şeta’dan da mesaj var. Habercileri Saraybosna’daki aşevinde ağırlayan Bosnalıların Zilha teyzesi, Türkiye’ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na övgüler yağdırdı. ''Türkiye madden zengin olmasa bile, dünyanın gönlü en zengin ülkesi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a teşekkür etti

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Uluslararası İyilik Ödülü'ne layık görülen Saraybosnalı Zilha Seta, bu kez Saraybosnadaki hayır yuvası aşevinden Türkiye’ye mesaj gönderdi. Ülkesi Bosna Hersek'te "Zilha teyze" olarak da bilinen, 1992’de Bosna'daki savaşta kurduğu ve halen faal olan aşevinde her gün yüzlerce ihtiyaç sahibinin karnını doyuran Seta Türkiye’de gördüğü sıcak ilgiyi anlattı. 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine hanım ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş beni duygulandırdı”

“Türkiye Diyanet Vakfı tarafından verilen iyilik ödülü benim için çok anlamlı. Bu ödül, dünyayı iyiliğin değiştirebileceği mesajını taşıyor. Ankara'da geçirdiğim 3 gün bende büyük bir iz bıraktı. Gerek Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş gerekse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın samimiyeti, işime dört elle sarılmam gerektiğini gösterdi." 

Aşevinde günde binin üzerinde ihtiyaç sahibine yemek veriyor Saraybosnalı garibanların Zilha teyzesi. Emine Erdoğan'ın geçmişte Saraybosna'ya yaptığı ziyarette aşevine de geldiğini anımsatıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara’da karşılaştığı an içinse çarpıcı bir benzetme yapıyor;

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, samimiyeti ve bakışlarıyla bana Aliya'yı hatırlattı”

''Cumhurbaşkanı Erdoğan ellerimi ellerinin arasına aldı. Tüylerim diken diken oldu. Aynı hareketi bir keresinde Cumhurbaşkanımız Aliya İzetbegovic de yapmıştı. Erdoğan, samimiyeti ve bakışlarıyla bana Aliya'yı hatırlattı. Bana ve aşevine yardım için devreye giren çok sayıda insan var. Ama Erdoğan ve Aliya gibisi yok. Onların benim için anlamı çok büyük."