Danimarka’da Kur'an-ı Kerim’e Çirkin Saldırı

2 Nisan 2019 Salı

Yeni Zelanda’da iki camiye gerçekleştirilen ve 51 kişinin hayatını kaybettiği İslam karşıtı saldırıları protesto etmek amacıyla, Danimarka Parlamentosu önünde namaz kılındı. Kılınan Cuma namazı aşırı sağcıların tahrikleri altında gerçekleşti. Göçmen ve İslam karşıtı sıkı yön hareketinin lideri Rasmus Paludan ise yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakarak Müslümanları kışkırtmaya çalıştı.

İslam karşıtı Paludan Kur’an-ı Kerim’i yakarak Müslümanları kışkırtmaya çalıştı

Dünyanın çeşitli yerlerinde özellikle de Avrupa’da islam ve müslüman düşmanlığı gün geçtikçe artıyor. Bunun son ve en acı örneği ise geçtiğimiz hafta 51 müslümanın şehit edildiği Yeni Zelanda'da camiye yapılan saldırıydı. Danimarka’da da bu saldırya tepki göstermek için ülkede yaşayan Müslümanlar Danimarka Parlamentosu önünde Cuma namazı organizasyonu düzenledi.

Göçmen ve İslam karşıtı sıkı yön hareketinin lideri Rasmus Paludan ise yüce dinimizin rehberi olan Kur’an-ı Kerim’i yakarak namaz kılanları kışkırtmaya çalıştı. Polisin parlamento önüne yaklaştırmadığı Paludan ve yandaşları, Cuma namazının kılındığı meydanın yaklaşık yüz metre yakınında eylemlerini gerçekleştirirken çirkin saldırıya ülke genelinde tepki gösterildi.