Yardımsever İmam

17 Aralık 2015 Perşembe

Eskişehir’de "yardımsever imam" olarak tanınan din görevlisi Abdulvahit Mermer, ihtiyaç sahiplerine gece gündüz demeden yardım ediyor. Hayırsever imam sosyal paylaşım sitesindeki hesabı aracığıyla hayırseverlerden topladığı para, giysi ve yiyecek gibi yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

İmam Abdulvahit Mermer, Topladığı Yardımları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyor

O ömrünü ihtiyaç sahiplerine hizmet etmekle geçirmiş örnek bir şahsiyet. Eskişehir'de "yardımsever imam" olarak tanınan Abdulvahit Mermer, yıllardır hayırseverlerden topladığı yardımları muhtaçlara ulaştırıyor. 29 yıllık imam hatip olan Abdulvahit Mermer, sosyal paylaşım sitesindeki kendisine ait hesap aracığıyla hayırseverlerden topladığı para, giysi ve yiyecek gibiyardımları ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Bu nedenle çevresinde "yardımsever imam" olarak bilinen mermer, Suriyeli mültecilerede ensarı olmuş;

"Gönlü zenginlerden alıyorum fakirlere mağdurlara mazlumlara elçilik yapıyorum. Kim mazlumsa kim mağdur üşüyorsa yardımcı olalım elimizden geldiği kadar yardım edelim."

İstanbul ve Ankara’daki Öğrenciler Doğudaki Akranlarının Yardımına Koştu

Bir iyilik haberi de İstanbul’dan. minik kalpler derneği van'ın başkale ilçesindeki 300 öğrenciye kırtasiye ile kışlık giyim yardımı gönderdi. Yunus emre, kavurgalı, örencik ortaokullarındaki maddi durumu kötü olan 300 öğrenciye ayakkabı ve mont hediye edildi.öğrenci kardeşlerinin hediyelerini kabul eden başkaleli öğrenciler kışlık ihtiyaçlarının giderildiği için bir hayli mutlu oldular.

Ankara’da da yardımseverler ihtiyaç sahipleri için seferber oldu. Iğdır ve ankara çevre şehircilik il müdürlüklerinin "kardeş okul projesi" kapsamında, ankara'daki bir ilkokulun öğrencileri, ığdır’daki yaşıtlarına bot, mont ve okul çantası hediye etti. Iğdır merkeze bağlı Küllük Köyü ilkokulu'nda, mamak'taki gülveren ilkokulu öğrencilerinin gönderdiği ve içinde kışlık bot, mont ve okul çantası bulunan hediye kolilerinin dağıtımı için tören yapıldı.