3.Kocatepe Gençlik Fuarı

10 Mayıs 2016 Salı

Ankara, geçtiğimiz Kocatepe Gençlik Fuarına 3.kez evsahipliği yaptı. Gençler, biraraya geldi, faaliyetlerini anlattı, ortaya çıkardıkları ürünleri tanıttı.Edebiyat ve düşünce dünyasından isimlerle söyleşiler, imza günleri bu yıl da gençlik fuarının vazgeçilmezlerinden oldu.

5-9 Mayıs’taki Fuar, Bir Kez Daha Gençlere Kendilerini Anlatma Fırsatı Sundu

Dernekler, vakıflar, dergiler ve öğrenci topluluklarının katılımıyla gerçekleştirilen fuar, 5-9 mayıs tarihleri arasında gençleri ağırladı. Fuarın bu yılki teması ise bilgi, eylem ve ahlaktı.

İmza günleri ve söyleşiler bu yıl da Kocatepe Gençlik fuarının en ilgi çeken etkinlikleri arasındaydı. Gençler, alanında uzman isimlerin etrafında toplandı. Konu kimi zaman edebiyat, kimi zaman sinemaydı. Ziyaretçiler, son sözü gençlerin söylediği bir etkinlikte bulunmaktan memnundu.

Dün akşam ise fuarın kapanış töreni gerçekleştirildi. Kapanış konuşmasını Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyet İkinci Başkanı Mazhar Bilgin yaptı.Daha sonra kürsüye gençler çıktı, fuarı değerlendirdi. Ardından fuar katılımcılarına sertifikaları verildi.