Diyanet’ten Üçüncü Radyo

25 Şubat 2016 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanlığı din hizmetini daha geniş kitlelere aktarabilmek amacıyla medyadaki varlığını genişletiyor. Başkanlık 3’üncü radyo için düğmeye bastı. Kur’an Radyosunun ardından şimdi de peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’yı (s.a.s) ve onun öğütlerini anlatacak olan Risalet Radyosunun hazırlığı yapılıyor.

Hz.Muhammed’in (s.a.s) Hayatı ve Öğütlerini Anlatacak Olan Risalet Radyosu Gündemde

Halka İslam’ın rahmet mesajını anlatabilmek için önce Diyanet Radyosu kuruldu. Dinleyiciler daha sonra, türkiye’de ilk kez 24 saat Kur’an-ı Kerim tilaveti, meal ve tefsirinin yayınlandığı Kur’an radyosuyla tanıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı üçüncü kez radyo çalışması içinde… Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatını ve öğütlerini anlatacak olan Risalet Radyosu için düğmeye basıldı.

Radyonun kurulması için resmi görüşmeler sürüyor. Bürokratik işlemler tamamlandığında başkanlık bu kez siyeri nebiyi anlatan radyoyla dinleyiciye seslenecek.

Risalet radyosuyla din hizmetinin daha geniş kitlelere en doğru ve güzel şekilde ulaştırılabilmesi amaçlanıyor. 24 saat boyunca radyoda Hz. Muhammed’in (s.a.s) İslamı yaşayış biçimi ve sünnetleri topluma doğru ve anlaşılır bir dille anlatılacak.