Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı

25 Kasım 2015 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı, bağımlılıkla mücadele noktasında Yeşilay Cemiyetiyle el ele verdi; din görevlileri için bir uygulamalı eğitim programı düzenlendi. Programın açılışına Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz da katıldı. 

90 Din Görevlisine Kocaeli’de Uygulamalı Eğitim Verildi

Madde bağımlılığıyla mücadele sürüyor… Sağlık kuruluşlarının yanında Diyanet İşleri Başkanlığı da manevi destek çalışmaları yaparak her türlü bağımlılığının önüne geçmeyi hedefliyor. Bu kapsamda, Kocaeli’de 81 ilden gelen 90 din görevlisi için bağımlılıkla mücadele eğitim programı düzenlendi. Programın açılışına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmazda katıldı. 

"Özellikle israf ekonomisinin ve tüketim ekonomisinin ürettiği bu alışveriş bağımlılığından cinsellik bağımlılığına varıncaya kadar her türlü bağımlılığın çözüm ilacı bence yüce dinimizin bize öğrettiği değerlerdedir, ibadet hayatındadır"  Yılmaz, Yeşilay’dan bağımlılıkla mücadele konusunda eğitim alacak din görevlilerinin ihtiyaç duyulan yerlerde hizmet vereceklerini belirtti;

"Türkiye’de gerçekten bağımlılık meselesi önemli mesele… Tabi bu işin dini tarafı Kuran sünnet bakımından baktığımızda tarih boyunca nereye oturduğuna baktığınızda bizim din görevlilerimizin bu konuya katkısının ben önemli olacağını düşünüyorum."

Din Görevlilerinin, Edindikleri Bilgileri, Kendi İl ve İlçelerindeki Diyanet Personeline de Aktarmaları Hedefleniyor.

"Bu mücadeledeki usulleri yöntemleri onlar bizim arkadaşlarımıza öğretecekler anlatacaklar onlarda daha sonra bizim muhtelif birimlerimize toplantılarımızda kendi görevlilerimize daha sonra kendi cemaatlerine camilerde kuran kurslarında bizim diyanetteki hizmet alanlarımıza bu konuları anlatacaklar paylaşacaklar."