'Diyanet Çocuk Diyarı' Açıldı

28 Şubat 2018 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artarken, o kurslara yenileri ekleniyor. Ankara’da bir açılış vardı dün. “Diyanet Çocuk Diyarı” isimli Kur'an kursu, dualarla hizmete açıldı. 

Minikler, Kur’an okumayı ve dini bilgileri öğreneceği yeni bir mekana daha kavuştu
 
Küçük yaştaki çocuklarımızı Kur’an-ı Kerim’le tanıştıran, temel dini, ahlaki bilgi ve eğitimlerin verildiği Kur’an kurslarına ilgi yoğun. Diyanet’in ilk olarak 2013 yılında uygulamaya koyduğu “4-6 yaş Kur’an kursları”nda milyonlarca minik, uygun ortamda, uzman eğitimcilerden destek alıyor, Kur’anı Kerimi okumayı öğreniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı bu Kur’an kurslarında çocuklar, öğrenirken eğleniyor, eğlenirken yaşamlarına ve manevi dünyalarına yönelik eğitimler alıyor. Kurslarda değerler eğitimi de veriliyor. 

Ankara’da minikler için yeni bir Kur’an kursu daha açıldı. Çankaya Müftülüğü’nce açılan “Diyanet Çocuk Diyarı” isimli 4-6 yaş Kur'an kursu hizmete girdi. Açılışa Diyanet İşleri Başkan Vekili Osman Tıraşçı da katıldı. Ankara Müftüsü Mehmet Söylemezoğlu ve Çankaya İlçe Müftüsü Hamdi Gevher ise, iyi bir nesil yetiştirmek için küçük yaşta eğitimin önemine işaret etti.

Programın ardından Kur’an kursunun açılışı yapıldı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısıi Osman Tıraşçı ve beraberindeki heyet, kursta incelemelerde bulundu.