Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 Yaş Kur'an Kursları

11 Ekim 2017 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artıyor. İlk olarak 2013 yılında uygulamaya konulan “4-6 yaş Kur’an Kursları”nda, milyonlarca çocuğumuz yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’le tanışıyor; değerler eğitimi alıyor. Eğitimler yetişkinlere yönelik kurslarla aynı tarihte başladı ve 27 Mayıs’a kadar devam edecek.

Küçük yaştaki çocuklarımızı Kur’an-ı Kerim’le tanıştıran kurslara ilgi her geçen gün artıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında miniklerimiz hem eğleniyor, hem öğreniyor. Bu kurslarda binlerce çocuğumuz Kur’an-ı Kerim eğitimi başta olmak üzere değerler eğitimi alıyor.

Diyanet’in ilk olarak 2013 yılında uygulamaya koyduğu “4-6 yaş Kur’an Kursları”nda milyonlarca çocuğumuz, yüce kitabımızı okumayı öğreniyor. 

Minikler bu kurslarda “Değerler Eğitimi” adı altında dini bilgiler öğreniyor; saygı, sevgi, merhamet, paylaşma ve yardımseverlik gibi güzel alışkanlıklar kazanıyor.

Dersler çocukların yaş grubu dikkate alınarak gelişim süreçlerine uygun etkinliklerle işleniyor. 4-6 yaş Kur’an kurslarında dersler bu yıl yetişkinlere yönelik kurslarla aynı dönemde, 25 eylül tarihinde başladı.

Sekizer haftalık dört dönem halinde planlanan eğitimler 27 Mayıs’ta sona erecek.