Diyanet TV’de hafta sonu ekranı...

14 Ocak 2022 Cuma
Diyanet TV’de hafta sonu ekranı...

Diyanet TV’de hafta sonu ekranı... 

2022 yılında belgesellerden engellilere yönelik farkındalık oluşturan programlara, edebiyattan çocuk programlarına kadar pek çok programı ekrana taşıyan Diyanet TV, hafta sonu ekranına da yeni programlar ekledi.

Diyanet TV, hafta sonu ekranındaki kültür-sanat programlarına bir yenisini daha ekleyecek. 

"Bir Kasaba Hikayesi" programında doğası ve kendine has özellikleriyle öne çıkmış Beypazarı, Avanos, Kemaliye, Taraklı gibi kasabalar anlatılacak. Anadolu, kasabalar özelinde ekrana taşınacak. Kasabaların kültürü, yöreye has özellikleriyle birlikte izleyiciye aktarılacak. 

Çocuklara özel yepyeni bir programı daha ekranlara getirecek Diyanet TV'de "Birlikte Yapalım" programında ikili gruplar halinde eğlenceli bir şekilde pratik lezzetler hazırlayan 8-12 yaş aralığındaki çocuklar, stüdyoda saklanan soruların cevaplarını bularak sürpriz hediyeler kazanacaklar.

Tatlılardan pratik atıştırmalıklara birbirinden güzel lezzetlerin nasıl yapıldığını anlatan çocuklar eğlenirken öğrenecekler. İtikat, siyer, ahlak, iman, ibadet kategorilerinin yanı sıra sosyal yaşama ilişkin soruları da cevaplayacaklar. 

Vefanın önemine programlarında yer veren Diyanet TV, "Vefakar" isimli yeni programla da toplumdan vefa örneklerini ekrana taşıyacak. Her bölümde farklı bir vefa örneğinin anlatılacağı programda, öğretmen öğrenci arasındaki vefa, arkadaşların birbirine vefası, aile içerisindeki vefa temalı yaşanmış örnekler izleyiciye aktarılacak.

Diyanet TV'nin hafta sonu ekranı yeni programlarla sizlerle...