Sur’dan Acı Haber

26 Şubat 2016 Cuma

Diyarbakır - Sur’da süren operasyonlarda bir astsubay şehit oldu… Güvenlik güçlerinin canları pahasına yürüttükleri terörle mücadelede dün şehit düşen iki asker ise Diyarbakır’dan dualarla uğurlandı. 

Çatışmada Yaralanan Astsubay Üstçavuş Burhan Kaplan Hastanede Şehit Oldu

Terör olayları nedeniyle sokağa çıkma yasağının 86. Gününe girdiği Diyarbakır - Sur’da, PKK’lıların açtığı ateşte 2 asker yaralandı. Yaralı askerlerden Astsubay Üstçavuş Burhan Kaplan, sevk edildiği hastanede sabah saatlerinde şehit oldu. 

Acı haber şehidin Kayseri’deki babaevine ulaştı. Taziyeye gelenler evin önünde toplandı… Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi… 31 yaşındaki Burhan Kaplan’ın daha önce hava kuvvetleri’nde görevli olduğu, gönüllü olarak özel kuvvetlere geçtiği öğrenildi. 

Sur’da Şehit Düşen İki Asker İçin Diyarbakır’da Tören Yapıldı

Çatışmaların devam ettiği Sur’da dün şehit olan iki asker için ise bugün Diyarbakır asker hastanesinde tören yapıldı. Acılı aileler yanyana tören alanında sıralandı… 

Uzman Çavuş Osman Kaplan’ın oğlu Yasin Kaplan, komando beresini taktığı şehit babasını asker selamıyla uğurladı. 

Törenin ardından şehit Osman Kaplan’ın naaşı memleketi Kırıkkale’ye, şehit jandarma uzman çavuş Mustafa Hakan Kaçar’ın cenazesi ise Afyonkarahisar’a gönderildi.

İdil’deki Operasoynda Ölü Ele Geçirilen Terörist Sayısı 47’ye Yükseldi

Bu arada, bölgedeki operasyonlar sürüyor. Şırnak - İdil’de operasyonlar, ilçenin iki büyük mahallesi Turgut Özal ve Yeni Mahalle’de yoğunlaşıyor. İlçede dün 20 terörist etkisiz hale getirildi, böylece İdil’de, yaklaşık iki haftadır süren operasyonda ölü ele geçirilen terörist sayısı 47’ye yükseldi.