Görmez TDV Gönüllüleriyle Biraraya Geldi

8 Ekim 2015 Perşembe

Türkiye Diyanet Vakfının, tüm dünyada 180 bini aşkın “vekâletle kurban hissesini” ihtiyaç sahiplerine ulaştıran gönüllü ve görevliler, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez’le buluştu. Gönüllüler kurban organizasyonu için gittikleri ülkelerde yaşadıklarını ve bölge müslümanlarının sorunlarını anlattı. Bu yıl karşılaşılan problemlerin önümüzdeki yıllarda yaşanmaması için istişarelerde bulundu.

Diyanet İşleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Görmez, 2015 yılında vekâletle kurban programına katılan, gönül coğrafyasının farklı noktalarındaki mazlum ve mağdurlara bayram sevinci yaşatan gönüllülerle biraraya geldi. Görmez, kurban vekâletlerini bayram gününde ailelerinden uzak kalmayı göze alarak ihtiyaç sahiplerine gönüllü olarak ulaştıran 305 kişiye teşekkür etti. Diyanet İşleri Başkanı, kurban organizasyonunun islam dünyası için önemine de değindi.

“ Kurban Organizasyonu, İslam Dünyasında Kardeşliği İnşa Ediyor”

Bu sadece kurban ibadetinin ifası sadece Vekâletle bir kurbanı yerine ulaştırılması hadisesine çıkıyor. Hem ülkemizin hem Diyanet İşleri Başkanlığımızın TDV'nin bütün dünyada İslam kardeşliğini inşa etmek Müslümanlar arasında gönül köprüleri kurma hedefine yardımcı olma bakımından da büyük katkısı oluyor bunun. 

Toplantının Sonunda, Gönüllülere Sertifikaları Verildi...