Hediyem Kur'an Olsun

8 Kasım 2018 Perşembe

Hediyelerin en güzeli şüphesiz, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, hem herkesi Müslüman kardeşine Kur’an hediye etmeye davet ediyor; hem de bu hizmeti bizzat gerçekleştiriyor. Bugüne kadar Türkiye’de ve dünyanın 61 ülkesinde 800 bin Kur’an-ı Kerim dağıtıldı. Hedef bu rakamı 1 milyona ulaştırmak. Bugünki adres ise Ankara’da, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip lisesi ve Ortaokulu’ydu.

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İ.H.L ve Ortaokulu öğrencilerine Kur’an-ı Kerim dağıtıldı

Türkiye diyanet vakfı tarafından 2015 yılında başlatılan “hediyem kuran olsun” kampanyası sürüyor. Kampanya çerçevesinde Ankara’da Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan Kur’an-ı Kerim dağıtımına Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat katıldı. 

Kurt: Yaşantımız ve Kur’an’ın mesajları iyi bir insan olmayı insanlığa taşıyacak

Kurt ve Polat sınıfları dolaşarak öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye etti. Fatih Kurt, öğrencilere tavsiyelerde bulundu; “Hem yaşantımızda hemde insanlara Kuran'ın içinde ki güzel insansının nasıl olması gerektiğine dair mesajları inşallah insanlara taşıyacağız büyüdüğümüzde inşallah Kuran'ı taşıyan yürüyen insan olarak insanlığa ulaştıran insanlar olacağız. Rabbim mahcup eylemesin. Zihinnizi açsın inşallah."

Kurt: Bu ilim elçiliğine bütün vatandaşlarımızı katkı vermeye davet ediyorum

“Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasının önemini anlatan Kurt, kampanyaya destek istedi; “Tabi sadece Kuran-ı Kerim meali değil başkanlığımızın da desteği ile tüm insanlık islamı yüce dinimizi Türkiyeden Türkiye örnekliği ve rehberliğiyle öğrenme arayışı çabası ve gayreti ve çabası içerisindedir bu bizim için milletiiz için ifitihar veilesidir. Ben bu vesile ile bu ilim elçiliğine bütün vatandaşlarımızı ve din görevlilerimizi katkı vermeye davet ediyorum."

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat da, kampanyanın uluslararası boyutunu da hatırlatarak bugüne kadar dünyanın dört bir yanında 1 milyon Kur’an-ı Kerim dağıtıldığını belirtti. Dini yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.