İsrail İhlalleri Sürüyor

5 Kasım 2015 Perşembe

Yahudi yerleşimcilerin, ağustos ayında Nablus'ta filistinli bir ailenin evini kundaklamasıyla fitili ateşlenen ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanan gerginlik sürüyor. İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gazla yaptığı saldırılar Beytüllahim’deki bir evde yangın çıkmasına neden oldu. 

Beytullahim’de Gaz Kapsülleri Filistinli Bir Ailenin Evini Yaktı

İsrail'in filistinlilere yönelik ihlalleri bölgedeki gerginliği tırmandırmaya devam ediyor. Son olay, Beytullahim’de yaşandı… İsrail askerlerinin, attığı gözyaşartıcı gaz kapsülleri bir filistinliye ait evde yangın çıkardı. yangın maddi hasara yol açtı. Evde bulunan aile bireyleriyle bölge sakinleri gazdan etkilenirken can kaybı yaşanmadı. 

Askerlerin Müdahalesinde Batı Şeria’da 15, El-Halil’de 2 Filistinli Yaralandı

Batı Şeria'da çıkan olaylarda ise, İsrail askerlerinin gerçek ve plastik mermilerle müdahalesi sonucu 15 filistinli yaralandı. El-Halil kentinin Surif beldesinde de İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan arbedede 2 kişinin yaralandığı bildirildi. 
 
İsrailli sivil ve askerlerin ekim ayının başından bu yana filistinlilere yönelik saldırılarında 70'ten fazla kişi hayatını kaybetmişti.