Kur’an Kursları Cıvıl Cıvıl

27 Haziran 2018 Çarşamba

'Yaz Kur’an Kursları' cıvıl cıvıl. Çocuklar kursları doldurdu; hocalarını ve arkadaşlarını tanıdı, ortama alışmaya başladı. Kursların resmi açılış töreni bugün Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Yaz Kur’an kurslarında çocuklar camilere alışıyor, arkadaşlarıyla tanışıyor

Okullar tatile girdi, yaklaşık 3 milyon öğrenci 'Yaz Kur'an Kurslarına' kayıt yaptırdı. Çocukları iki ay süreyle cami, Kur'an, cemaat, namaz ve ibadetle tanıştıracak olan kurslarin ilk günlerinde çocuklar din görevlileri ve arkadaşları ile tanıştı. Camileri tanıdı; "Rabbimiz “bir işten boşa çıktığın, bir işi tamamladığın zaman hemen yenisine yönel' diye buyuruyor. Bu yavrularımız da öyle yaptı. Okullarını bitirdiler. Şimdi bu tatilde camilerimizi, kurslarımızı ve bu güzel mekanları, güzellikleriyle masumiyetleriyle süslediler." onlara teşekkür ediyorum hoşgeldiniz diyorum."

İstanbul İl Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, Yenibosna'daki Hazreti Ebubekir Camii'nde miniklerle biraraya geldi. İlk günde çocukların keyifle zaman geçirmesi için çeşitli gösteriler ve Hacivat-Karagöz oyunları sergilendi. Çocuklar doyasıyla eğlendi. Miniklere ikramlarda bulunuldu. Çocuklar cami ortamına alışırken, Diyanet İşleri Başkanlığı da resmi açılış hazırlıklarını tamamladı. Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla bugün 'Yaz Kur’an Kurslarının' resmi açılışı yapılacak. Açılış töreni Diyanet TV Televizyonu’ndan da canlı yayınlanacak.