Şehit Korucuya Veda

3 Ekim 2016 Pazartesi

Şırnak- Cizre karayolundaki hain saldırıda şehit olan köy korucusu Nazmi Öztunç son yolculuğuna uğurlandı.Terörle mücadele operasyonları ise sürüyor. Giresun’un Çanakçı ilçesi kırsalında güvenlik güçleri Pkk’lı bir grupla sıcak temas sağladı. Hakkari’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 331’e ulaştı. 

29 yaşında şehit düşen Nazmi Öztunç Şırnak’ta toprağa verildi

Teröristlerin Şırnak-Cizre karayolundaki bombalı saldırısında şehit olan korucu Nazmi Öztunç için tören düzenlendi.Jandarma komutanlığındaki törenin ardından şehit korucunun cenazesi toprağa verilmek üzere Maden Konutları Mezarlığı'na uğurlandı. 

Teröristlerin adım attığı her noktadaki terörle mücadele ise kararlılıkla sürüyor. Ordu’da 6 pkk’lının öldürüldüğü operasyonun ardından Giresun’un Çanakçı ilçesi kırsalında da teröristlerle sıcak temas sağlandı. Vali Hasan Karahan, gece saatlerinde yaşanan çatışmanın ardından Pkk’lıların karanlık ve arazi şartlarından faydalanarak kaçtığını, arama tarama faaliyetlerinin ise yoğun şekilde sürdüğünü açıkladı. 

Giresun’da PKK’lılarla çatışma yaşandı, Hakkari’de 1 terörist daha teslim oldu

Teröristlere ait çok miktarda yaşam malzemesinin ele geçirildiği Hakkari’deki operasyonda ise 1 terörist daha teslim oldu. Genelkurmay, bugüne kadar Şemdinli’de 53, Hakkari’de ise 331 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.