TDV Uluslararası İyilik Ödülleri

4 Mart 2016 Cuma

7 kıtada insanlığın hizmetinde olan Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl ikinci kez iyilik ödüllerini dağıtacak. Uluslararası boyuta taşınan ödüller sahiplerini, 13 Mart’ta, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle bulacak. 

Bir iyilik hareketi olarak Hizmet veren Türkiye Diyanet Vakfı, geçtiğimiz yıl, kuruluşunun yıldönümü olan 13 Mart’ı da içinde barındıran haftayı iyilik haftası ilan etti; ayrıca ilk kez iyilik ödülleri dağıttı. Amaç iyilik kavramını bir kez daha gündeme getirip, “iyiliği”toplumun yüreğine kuvvetli bir şekilde işlemekti… 

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, artık uluslararası bir boyut kazanan organizasyona ilişkin bilgi verdi;

"Bu yıl inşallah ikincisini uluslarası olaraktan yapıyoruz. Aylar öncesinden proje ekibimiz çalışmalarına başladı dünyanın farklı ülkelerinden farklı coğrafyalarından hakikaten model olacak örnek olacak yaşanmış iyilik hikayeleri bizlere ulaştı."

13 Mart'taki Törenle İyilik Ödülleri Sahiplerine Teslim Edilecek

8 farklı dilden bin 100 hikaye incelendi. Değerlendirme, Diyanet İşleri Başkanlığının il ve ilçe teşkilatları, yurt dışı temsilcilikleri, vakfın 135 ülkede işbirliği yaptığı kurumlarla birlikte yapıldı. 

"Binin üzerinde iyilik hikayesi vakfımıza ulaştıktan sonra sonra alt ve üst komisyonların marifetiyle bütün bu iyilik hikayeleri değerlendirildi ve geçtiğimiz gün itibariyle yaklaşık 7 iyilik hikayesi netleşmiş oldu."

İyilik ödülleri 13 Mart’ta sahiplerini bulacak.