Yaz Kur'an Kurslarında Çocuklar Hem Öğreniyor Hem Eğleniyorlar

16 Temmuz 2019 Salı

 Gaziantep'te Hacı Yasin Kaplan Camii Kültür ve Gençlik Merkezi'ndeki yaz kurslarına katılan çocuklar, Kur'an-ı Kerim ve ahlak eğitiminin yanı sıra futboldan basketbola, voleyboldan yüzmeye, langırttan masa tenisine birçok spor aktivitesine katılarak eğlenceli vakit geçiyor.

Kurs hakkında bilgi veren Hacı Yasin Kaplan Camii İmam Hatibi Hasan Şengün, “Cami 3 ana bölüme ayrılıyor. Birinci bölüm erkek yatılı hafızlık Kur’an kursu ve burada 40 öğrenci hafızlık eğitimi alıyor. İkinci bölüm ise 10 bin ciltlik kütüphaneye sahip kültür merkezimiz. Üçüncü bölüm ise 4-6 yaş kreş ve Kur’an kursunun bulunduğu alandan oluşuyor. Sabahtan öğleye kadar çocuklarımız Kur'an-ı Kerim, tecvit ve ahlak eğitimi alıyorlar. Öğle namazını kıldıktan sonra hem kız hem de erkek öğrencilerimiz belletmenleriyle beraber voleybol, futbol, basketbol, masa tenisi, langırt, yüzme gibi spor etkinliklerini yapıyorlar. Kurslarda 150 erkek, 150 kız öğrencimiz bulunuyor.” dedi.

"Camimiz iyiliğin kaynağı olsun"

Camilerin kapısının herkese açık olduğuna dikkati çeken Şengün, "Cami hayatın merkezidir, hayatın merkezinde caminiz varsa kötülükleri önleyebilir, iyilikleri yayabilirsiniz inancına sahip bir kültürden geliyoruz. Biz de istiyoruz ki camimiz iyiliğin kaynağı olsun, iyiliklerin camiden yayıldığının delili olsun." diye konuştu.